2015‑11‑19

MATCHDAGS MED TOPPMÖTE DEN 21 NOV

Lördagen den 21/11 är det gala igen! Den här gången har vi 20 matcher på kortet.

Med anledning av detta är lördagens träningsschema förändrat.  ALLA pass utgår med undantag från Peters Änglar kl 10 samt Sparringpasset kl 11.15

Till deltagarna i vårt MAIN EVENT mellan två mycket meriterade damer - Linn Wennergren från Redline Muaythai och Josefin Olsson från Hudik Muaythai - har vår sponsor www.domefitness.com bidragit med finfina tjejtights.

Dessutom har trevliga priser till alla vinnare i våra C-matcher från GATORADE.

MATCHSTART KL 13.00

Entré 100kr
Entré medlemmar Slagskeppet 80kr

Naturligtvis är vårt café öppet med och en massa godsaker och färska surdegsmackor från Valhallabageriet samt matiga top notchsallader från www.foam.se .

Här nedan följer fight cardet med reservation för eventuella avhopp och ändringar.
Vi har ett begränsat antal platser för publiken då det är så många tävlande - så kom i tid!

VARMT VÄLKOMNA!

Datum Tävlande Klass Tid Resultat By Media
2015‑11‑21 Linnea Sundberg, SLAGSKEPPET - Sari Myllypuro, RNC (FIN) -58kg D 3x2min
2015‑11‑21 David Steffe, SMT - Fria Muhammed, DRAKSTADEN -67kg C 3x2min
2015‑11‑21 Henrik Hedman, FC LINKÖPING - Zakaria Hazari, BAMBOO -68kg jrC 3x2min
2015‑11‑21 William Jacobsson, SLAGSKEPPET - Ari Savolainen, RNC (FIN) -77kg C 3x3min
2015‑11‑21 Andreas Tell, PERRYS - Christoffer Söderberg, MORA -81kg D 3x2min
2015‑11‑21 Mohammed Boury, SLAGSKEPPET - Emanuel Patchelly, PERRYS -81kg C 3x2min
2015‑11‑21 Emil Hammarstrand, NACKA DOJO - Niklas Andersson, BAMBOO -75kg D 3x2min
2015‑11‑21 Amanda Alinazar, SLAGSKEPPET - Jenny Myllykoski, RNC (FIN) -61kg D 3x2min
2015‑11‑21 Linn Wennergren, REDLINE MT - Josefin Olsson, HUDIK MT -60kg IFMA MAIN EVENT 3x2min
2015‑11‑21 Gustaf Clayton, SLAGKEPPET - Ali Yousufi, BAMBOO MT -71kg D 3x2min
2015‑11‑21 Cornelia Bannarp, SMT - Josefin Lennekranz, FC LINKÖPING -51kg C 3x2min
2015‑11‑21 Anton Lindefeldt, SLAGSKEPPET - Johan Skotte, NORRTÄLJE -65kg D 3x2min
2015‑11‑21 Arthur Balekelayi, SMT - Ahmed Hamad, OLYMPIA -75kg jrC 3x2min
2015‑11‑21 Endrik Alba, SLAGSKEPPET - Daniel Arshad, OLYMPIA -50kg DIPLOM 3x2min
2015‑11‑21 Durim Jonuzi, TIERP MT - Niklas Norrgo, BAMBOO -81kg D 3x2min
2015‑11‑21 Emelie Smidt, SLAGSKEPPET - Elsa Leijonhufvud, PERRYS -54kg D 3x2min
2015‑11‑21 Isak Pauli, NACKA DOJO - Kevin Lindström, BAMBOO MT -60kgD/JrC 3x2min
2015‑11‑21 Anna Höglund, SLAGSKEPPET - Nina Back, SFG -54kg C 3x2min
2015‑11‑21 Liv Ninio, NORRTÄLJE - Anna Lindström, HILTI UPPSALA -63,5 D 3x2min
2015‑11‑21 Moa Persson, SLAGSKEPPET - Sara Granath, TUTBC (FIN) -51kg C 3x3min

Kommentarer